Alarmy bezprzewodowe

alarm bezprzewodowy

Kiedy alarm bezprzewodowy?

Gdy chcemy zabezpieczyć istniejący już budynek, lub po prostu nie położyliśmy okablowania pod instalację alarmową pozostaje nam jedynie system bezprzewodowy. Jest on tak samo skuteczny jak przewodowy a posiada nawet więcej zalet. Nie jest droższy od konwencjonalnego gdyż brak kosztu położenia przewodów niezbędnych przy instalacji tradycyjnej kompensuje nam troszeczkę większy koszt materiałów.

Dużą zaletą alarmowych instalacji bezprzewodowej jest mobilność jej elementów. Jeśli zmieniłeś zdanie w sprawie umiejscowienia manipulatora lub nowe meble zasłaniać będą czujkę - nie ma problemu - zmieniamy ich miejsce według potrzeby.


Najważniejsze zalety alarmu bezprzewodowego

Do niedawna jeszcze alarmy bezprzewodowe uważane były, jak większość rozwiązań wykorzystujących połączenia radiowe, za rozwiązania niepewne w działaniu oraz po prostu drogie. W ostatnich latach technologia radiowa poczyniła takie postępy, że alarmy bezprzewodowe dorównują swoją niezawodnością tym przewodowym, a w niektórych aspektach je przewyższają.

Niski koszt montażu

Oszczędzamy czas i pieniądze wydane na położenie okablowania. Świetne rozwiązanie gdy chcemy zainstalować system alarmowy w wykończonym już obiekcie. Prosta konfiguracja systemu.

Mobilność systemu

Łatwo możemy zdemontować alarm i zainstalować go w innym miejscu. Zmiana położenia elementów alarmu bezprzwodowego (czujek, manipulatorów itp.) jest łatwa i bezinwazyjna.

Łatwa rozbudowa

System alarmu bezprzewodowego możemy łatwo rozbudować o kolejne elementy podwyższające bezpieczeństwo lub realizujące nowe funkcje automatyki domowej.

alarm bezprzewodowy

Jak zasilany jest alarm bezprzewodowy?

W tym systemie praktycznie tylko centrala musie mieć dostęp do sieci energetycznej. Reszta elementów zasilana jest z baterii. Chociaż producenci elementów alarmów bezprzewodowych przeważnie zalecają wymianę baterii zasilających co dwa lata w praktyce okazuje się, że wytrzymują one o wiele dłużej. Nie ma obawy, że wyczerpana bateria wpłynie na działanie systemu - zanim do tego dojdzie system nas o tym powiadomi.

Centrala alarmu bezprzewodowego wyposażona jest w zasilacz buforowy z akumulatorem, którego pojemność pozwala na bezawaryjną pracę całego systemu podczas braku zasilania sieciowego nawet przez kilka dni.

Powiadamianie i sterowanie GSM

Montowane przez nas alarmy bezprzewodowe wyposażone są w moduły GSM, które pozwalają na ciągłe monitorowanie systemu a także zarządzanie nim. Komunikaty o stanie i działaniu systemu możemy wygodnie otrzymywać za pomocą wiadomości sms na nasz telefon.

Również możemy użyć telefonu do uzbrajania i rozbrajania systemu alarmowego. Dostępne są również dodatkowe funkcje pozwalające sterować z poziomu smartfona urzadzeniami automatyki domowej.

powiadamianie GSM