Alarmy bezprzewodowe

Kompletny system w 48 godzin!

Gwarantujemy dostawę i instalację systemu w ciągu 48 godzin od przyjęcia zamówienia.

Instalacja obejmuje dostawę i montaż wszystkich elementów składowych systemu wraz z konfiguracją centrali oraz urządzeń którymi miałaby sterować typu bramy wjazdowe, oświetlenie itp i trwa od 4 do 8 godzin.
Na wszystkie nasze instalacje udzialamy 24-miesięcznej gwarancji.

montaż alarmu w 48 godzin

alarm bezprzewodowy perfecta

Kiedy alarm bezprzewodowy?

Gdy chcemy zabezpieczyć istniejący, użytkowany już budynek, lub po prostu nie położyliśmy okablowania pod instalację alarmową pozostaje nam jedynie system alarmu bezprzewodowego. Jest on tak samo skuteczny jak alarm przewodowy a posiada nawet więcej zalet. Nie jest droższy od alarmu przewodowego chociaż wydawałoby się, że jego elementy są nieco droższe ale przecież nie ponosimy kosztu położenia okablowania.

Dużą zaletą alarmowej instalacji bezprzewodowej jest mobilność jej elementów. Jeśli zmieniłeś zdanie w sprawie umiejscowienia manipulatora lub nowe meble zasłaniać będą czujkę - nie ma problemu - zmieniamy ich miejsce położenia według potrzeby. Także gdy potrzebne jest zabezpieczenie dotąd nie używanego pomieszczenia po prostu w kilka minut dokładamy czujkę, która natychmiast pracuje w systemie alarmu bezprzewodowego.
Obecnie dostępne są różnego rodzaju czujniki w wersji bezprzewodowej. Teraz to już nie tylko czujki ruchu ale także dymu, gazu, kontaktrony czy czujniki zalania.


Najważniejsze zalety alarmu bezprzewodowego


Do niedawna jeszcze alarmy bezprzewodowe uważane były, jak większość rozwiązań wykorzystujących połączenia radiowe, za rozwiązania niepewne w działaniu oraz po prostu drogie. W ostatnich latach technologia radiowa poczyniła takie postępy, że alarmy bezprzewodowe dorównują swoją niezawodnością tym przewodowym, a w niektórych aspektach je przewyższają.

Niski koszt montażu

Oszczędzamy czas i pieniądze wydane na położenie okablowania. Świetne rozwiązanie gdy chcemy zainstalować system alarmowy w wykończonym już obiekcie. Prosta konfiguracja systemu.

Mobilność systemu

Łatwo możemy zdemontować alarm i zainstalować go w innym miejscu. Zmiana położenia elementów alarmu bezprzewodowego (czujek, manipulatorów itp.) jest łatwa i bezinwazyjna.

Łatwa rozbudowa

System alarmu bezprzewodowego możemy łatwo rozbudować o kolejne elementy podwyższające bezpieczeństwo lub realizujące nowe funkcje automatyki domowej.PERFECTA najlepszy alarm dla Twojego domu i firmy.

Najwyżej oceniany przez naszych Klientów system alarmowy to PERFECTA. Zupełnie wystarczający dla zabezpieczania mieszkania, domu czy firmy. Oferujemy go w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej a także do samodzielnego montażu.

Prosimy o zapoznanie się z systemem na naszej specjalnej stronie poświęconej temu systemowi alarmowemu:

PERFECTA Satel

Powiadamianie i sterowanie GSM

Montowane przez nas alarmy bezprzewodowe wyposażone są w moduły GSM, które pozwalają na ciągłe monitorowanie systemu a także zarządzanie nim. Możemy używać telefonu do uzbrajania i rozbrajania systemu alarmowego. Komunikaty o stanie i działaniu systemu możemy wygodnie otrzymywać na nasz telefon za pomocą dedykowanej aplikacji lub wiadomości sms.

Dostępne są również dodatkowe funkcje pozwalające sterować z poziomu smartfona urzadzeniami automatyki domowej, które dostępne były dotychczas tylko w droższych, bardziej skomplikowanych systemach. Sterowanie bramą wjazdową, oświetleniem, roletami czy podlewaniem trawnika nie było jeszcze tak proste jak przy pomocy aplikacji w smartfonie.

perfecta control GSM
alarm bezprzewodowy

Jak zasilany jest alarm bezprzewodowy?

W tym systemie praktycznie tylko centrala musie mieć dostęp do sieci energetycznej. Reszta elementów zasilana jest z baterii. Chociaż producenci elementów alarmów bezprzewodowych przeważnie zalecają wymianę baterii zasilających co dwa lata w praktyce okazuje się, że wytrzymują one o wiele dłużej. Nie ma obawy, że wyczerpana bateria wpłynie na działanie systemu - zanim do tego dojdzie system nas o tym powiadomi.

Centrala alarmu bezprzewodowego jako jedyny element musi być zasilany z sieci energetycznej ale wyposażona jest w zasilacz buforowy z akumulatorem, którego pojemność pozwala na bezawaryjną pracę całego systemu podczas braku sieci nawet przez kilka dni.